Ana Sayfa Teknoloji Teknolojide Bugün Neler Oldu?

Teknolojide Bugün Neler Oldu?

iş dünyası ve teknoloji

İş Dünyası ve Teknoloji’de Bugün Neler Oldu?

Huawei İçin 2 Aylık Lisans İzni

ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Huawei’in kara listeye alınmasının ardından 90 günlük ikinci bir lisans verileceğini doğruladı. Ancak ABD başkanı Donald Trump, gazetecilere yaptığı açıklamada Huawei ile hiçbir şekilde iş yapmak istemediğini söyledi.

Başkan Donald Trump, pazar günü yaptığı açıklamada, Apple CEO’su Tim Cook ile ABD gümrük tarifelerinin Çin ithalatı üzerindeki etkisi ve Güney Koreli şirket Samsun’un rekabetiyle ilgili konuştuğunu söyledi. Trump açıklamasında, Cook’un Samsung’un ürünlerinin aynı gümrük tarifelerine tabi olmayacağı göz önüne alındığında, gümrük politakasının Apple’a zarar verebileceğini söyledi.

Facebook ve Twitter, Çin hükümetinin Hong Kong’daki protestocuları hedef alan koordineli bir sosyal medya propaganda kampanyası yürüttüğünü kabul etti. Twitter, Çin kaynaklı 939 hesap tespit ederken, Facebook ise beş hesap, yedi sayfa ve üç grup tespit ettiğini söyledi.

Apple CEO’su Tim Cook’un gümrük ücretlerinin Samsung’a fayda sağlayacağı ve Apple’ı inceteceği iddiasının pek mantıklı gelmediğini söyleyen kaynaklar, Apple’ın azalan iPhone satışlarının Samsung ile ilgisinin olmadığını ve bunun yükselen yeni pazarlarda yeni internet kullanıcılarına odaklanmama kararı ile ilgili olduğunu söylediler.

Federal Ticaret Komisyonu Başkanı Joseph Simons verdiği röportajda Facebook’un İnstagram ve WhatsApp’ı birleştirme planının sosyal medya devini parçalamak isteyen girişimleri engelleyebileceğini söyledi. Ayrıca Simons, FTC’NİN Facebook’u potansiyel güvenilmez ihlaller konuşunda araştırması nedeniyle birleştirme veya buna benzer tüm seçeneklerin masada olduğunu söyledi. Ancak Mark Zuckerber’den sosyal medya şirketinin üç ana markasını birleştirmek için yapılan herhangi bir girişimin her türlü durumu karmaşıklaştırabileceğini de sözlerine ekledi

CEO Elon Musk, pazar günü Twitter’da yaptığı açıklamada Tesla’nın güneş enerjisi girişimini, güneş panelini kiralama programı ile tekrar başlattı. Müşteriler güneş panelleri için kiralama ücreti olarak 50$’dan başlayan fiyatlarla karşılaşacak.

Apple TV Plus’ın Orijinal Dizisi Fragmanı Yayınlandı!

Apple, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell’in başrollerini paylaştığı “The Morning Show” adlı orijinal dizisinin resmi tanıtım videosunu yayınladı. TV şovu yalnızca Apple’ın yeni abonelik yayın hizmeti olan Apple TV Plus’da yayınlanacak. Apple TV Plus’ın Apple tarafından yapılan açıklamaya göre Sonbahar aylarında Türkiye’de aktif olacağı söylendi.

Kaynak

Spotify Aile Planı, Ebeveynler İçin Daha Kullanışlı Hale Geliyor!