Ana Sayfa Gündem Spotify Aile Planı, Ebeveynler İçin Daha Kullanışlı Hale Geliyor

Spotify Aile Planı, Ebeveynler İçin Daha Kullanışlı Hale Geliyor

spotify aile

Spotify, ebeveynlerin çocuklarının dinleme alışkanlıkları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamak için Aile için Premium aboneliklerine yeni özellikler ekliyor. Bugün İrlanda’dan başlayarak ve yeni plan Spotify tarafından sunuldu. Diğer ülkelerde “yakında” ibaresiyle paylaşılan “Aile Planı” sayesinde ebeveynler Açık İçerik Filtresi sayesinde çocuklarının hesaplarında kontrol ederek Spotify’ın uygunsuz olarak işaretlediği herhangi bir şey ile ilgilenmelerini engelleyecek. Filtenin değiştirilebilmesi ise şifre korumalı olacak, bu durum ise yalnızca ebeveynlerin ayarlar üzerinde etkili olacağını anlamına geliyor.

Aile için Premium paketi ilk olarak 2014 yılında açıklanan Spotify aile paketi, 6 kişiye kadar indirgenmiş 14.99 $ aboneliği paylaşmanın yoludur. Türkiye’de ise bu fiyat 20.99 TL olarak karşımıza çıkıyor. 13.99 lira olan tek kişilik premium paketi fiyat olarak düşünüldüğünde hem yurt dışında hem de Türkiye’de büyük bir avantaj. Ancak Spotify aile tüm üyelerinin aynı yerde yaşaması gerekliliğinin dışında hiçbir belirgin özelliğe sahip değildi. Bir nevi karşımıza daha düşük maliyetli Spotify Premium olarak karşımıza çıkıyordu. Atılan bu adımdan sonra Aile için Premium paketi ilk belirgin özelliğini kazanmış oldu.

Aile için Premium abonelik planı denetimleri, hesabın ana sahibi tarafından yapılacak ve diğer kullanıcılar şifreyi bilmediği için kontrol paneline erişimleri olmayacak. Filtreyi, aile üyelerini ekleyip çıkarabildiğiniz, kontrol edebildiğiniz aile sekmesi üzerinden kontrol edilebilecek.

Aile İçin Premium’a Aile Mix Geliyor!

Yeni ebeveyn denetimlerinin yanı sıra, Spotify aile ayrıca ortak abonelikteki hesapların dinleme alışkanlıkları kullanılarak oluşturulmus ve kişiselleştirilmiş bir çalma listesi sunacak yeni bir Aile Mix ekliyor. Spotify çalma listesini kişiselleştirmek için her oturumda kimin kontrol edebileceğimizi söyledi ve bu durumun, çalma listesinin bir aile üyesi tarafından domine edilmesinin önüne geçeceğini belirtti.

Kaynak

 

İngiltere’de Evlerin Yarısı Netflix ve Amazon Kullanıyor!