Ana Sayfa Teknoloji İngiltere’de Evlerin Yarısı Netflix veya Amazon Prime İzliyor

İngiltere’de Evlerin Yarısı Netflix veya Amazon Prime İzliyor

netflix ve amazon prime abone sayısı

İngiliz evlerinin neredeyse yarısı Netflix, Amazon Prime Video, Now TV ya da Disney Life gibi bir yayın servisine ücretli bir şekilde üye oluyor. Bunun nedeni ise Ofcom’a göre geleneksel medya içerik ve kalite olarak düşmeye devam ediyor.

Ofcom geçen çarşamba günü yaptığı açıklamada 13.2 milyon hanenin en popüler servislere abone olduğunu söyledi. Bu yaklaşık olarak %47 gibi bir orana tekabül ediyor. Bu sayı 2018’de 11.2 milyondu bir senede 2 milyon abone artışı oldu.

Ofcom, izleyenlerin izleme süresinin %70’ini BBC ve ITV gibi yayıncılarla geçirdiklerini belirtti. Ancak izleyenlerin 2010’a kıyasla hergün 50 dakika daha az geleneksel medyayı izliyorlardı. Değişimin en çok 16 ile 24 yaşlarda bulunan insanlar arasında belirgin bir şekilde görüldüğünü ve geleneksel TV izleme süresinin yarı yarıya azaldığı belirtildi.

Netflix 11.5 Milyon Üyeye Ulaştı, Amazon Prime ise 6 Milyon Üyeye Sahip

Ofcom, 2019’un ilk çeyreğinde Netflix 11.5 milyon abonesiyle İngilterenin en popüler dijital yayın hizmeti olduğunu belirtti. Amazon Prime Video’nun 6 milyon ve Now TV’nin 1.6 milyon aboneyle Netflix’i takip ettiğini söyledi.

Ofcom’a göre video paylaşım platformu YouTube’un görüntülenmesi ise 6 dakikadan 34 dakikaya yükselirken, streaming servislerinde günlük ortalama görüntüleme geçen yıl 7 dakika iken bu sene 26 dakikaya yükseldi

Kaynak

 

Bir Delinin Hatıra Defteri Seyirciyle Buluşuyor!