Ana Sayfa Teknoloji Windows 10 İçin Güncelleme Uyarısı Yapıldı

Windows 10 İçin Güncelleme Uyarısı Yapıldı

windows 10

Windows 10 iki büyük güvenlik açığı yüzünden kullanıcıların Windows sistemlerini hemen güncellemeleri gerektiği konusunda uyardı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, tespit edilen güvenlik açıklarının endişe verici boyutta olduğu söylendi. Şirketten yapılan diğer bir açıklamaya göre de etkilenen bilgisayarların, kullanıcı tarafında herhangi bir işlem yapmadan virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları yayabileceği belirtildi. Microsoft’un Olay Müdahele müdürü Simon Pope, geçtiğimiz salı günü yayınlanan bir blogda “Windows 10 kullanan ve potansiyel olarak binlerce savunmasız bilgisayar var” diye yazdı. Yazısında ayrıca “Bunun gibi zararlı güvenlik açıklarıyla ilişkili yüksek riskler nedeniyle etkilenen sistemlerin olabildiğince çabuk güncellenmesi gerekiyor.” dedi.

Bu durumda otomatik güncelleştirmeleri etkinleştiren Windows10 kullanıcıları zaten korunuyor. Manuel olarak güncelleme yapanlar için arama düğmesine tıklayabilir ve güncelleme aracına erişmek için “Windows Update” yazabilirler. Bu durumdan Windows XP gibi diğer işletim sistemleri ise etkilenmiyor.

Windows 10 Nasıl Güncellenebilir? Hangi Yolları İzlemeliyiz?

  • Windows 10, bilgisayarınızın problemsiz ve güvenli bir şekilde hizmet sunmasınıı sağlamak için en son güncelleştirmelerin ne zaman ve hangi şekillerde alınacağını seçme imkanı sunar. Alternatif olarak, Başlangıç  düğmesini seçip Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Update ‘e gidin. Bu adımları tamamladıktan sonra Windows  güncellemelerini kolaylıkla düzenleyebilir. Windows güncellemelerinin otomatik veya manuel olarak (sizin tarafınızdan) yapılması seçeneklerini düzenleyebilirsiniz.

Kaynak

Spotify’dan Aile İçin Premium Güncellemesi