Ana Sayfa Türkiye Mansur Yavaş’ın Makam Koltuğu Görenleri Şaşırttı

Mansur Yavaş’ın Makam Koltuğu Görenleri Şaşırttı

mansur yavaş

31 Mart seçimlerinde Ankara halkı tarafından Belediye Başkanlığı görevine getirilen Mansur Yavaş, vatandaşlardan beğenisini almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde başkanlık yaptığı ilk 100 gün içinde hayata geçirdiği icraatlarını paylaşan Mansur Yavaş, yaptıklarıyla Ankaralıar’ın sevgisini toplamaya devam ediyor. Mansur Yavaş bu defa koltuğuyla gündeme geldi.

mansur yavaş

mansur yavaş kedi

Twitter’da 06khaleesi adlı hesaptan yapılan paylaşımda Mansur Yavaş’ın makam koltuğunun alışılagelmedik bir şekilde sade olduğu görüldü. Fotoğrafta görüldüğü kadarıyla Mansur Yavaş’ın koltuğunun fileli ofis sandalyesi olduğu anlaşılıyor. 

Mansur Yavaş, seçildiği günden itibaren geçen günlerde hayata geçirdiği hizmetleri vatandaşlarla paylaştı

İşte Mansur Yavaş’ın 100 günde hayata geçirdiği hizmetlerden bazıları.

  • Araç sayıları azaltıldı: Gereksiz makam araçları kaldırıldı ve zorunlu görev dışında gereksiz araç kullanımına son verildi.
  • Çakar lambaları çıkarıldı: Başkent’te ayrımcılığa neden olan ve vatandaşları rahatsız eden çakarlı araçların lambaları çıkarıldı.
  • Büyükşehir Belediyesi ilk olarak 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’ndaki yaya geçitlerini daha belirgin kılan çift kompenantlı boya ile çift taraflı olarak boyadı.
  • Törekent’in Sincan OSB ile birleştiği bulvarın alt geçit çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Ayaş istikametinde Törekent, Sincan OSB arasında 3 gidiş – 3 geliş olmak üzere toplam 6 şerit olan yol genişletme çalışmaları tamamlandı.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mithatpaşa ve Necatibey Caddesi’nde bulunan, atıl durumda kalan, ekonomik ömrünü tamamlamış ve bu yüzden vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden üst geçitleri kaldırdı.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi iş birliği ile Sakarya Caddesi ve bağlı sokaklarda zarar gören kaldırım taşlarını tamamen yenilemeye başladı.
  • Büyükşehir Belediye binasının girişindeki “Büyükşehir Belediyesi” yazısı indirildi, yerine “T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi” yazısı asıldı.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi, taze sıkılmış mevye suyu satışı yapan “Belko Vitamin Büfeleri”ni yeniden vatandaşla buluşturdu.