Ana Sayfa Gündem KYK Kredileri Kaldırılıyor Erdoğan’dan Açıklamalar

KYK Kredileri Kaldırılıyor Erdoğan’dan Açıklamalar

KYK Kredileri Kalkıyor mu?

Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da bulunan Bilkent Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok vatandaşın muzdarip olduğu KYK borçları için de açıklamalarda bulundu. Konunun gündemlerinde olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilerin lehine bir adım atacağız ifadelerini kullandı.

KYK Öğrenci Kredileri Kalkıyor

Ayrıca öğrencilerin sorularını yanıtlarken KYK tarafından binlerce öğrenciye verilen aylık 500 TL olan kredinin de kaldırılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversite’nde, Dünya İnsan Hakları Günü içerisinde düzenlenen Her İnsan Bir Dünya konulu etkinlikte yaptığı konuşmasının arkasından birçok öğrencinin sorularını yanıtladı.

Soru cevap sırasında KYK borçları için de açıklamalar yapan Recep Tayyip Erdoğan, “Kredi olayı farklı. Krediyi her müracaat eden alıyor ama daha sonra ödemek üzere alıyor. Burs konusunda ödeme sorunu yok. Beklentinizi biliyorum tamamıyla bu borçların silinmesi süreci olacaktır. O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. O da nedir? Demek ki kredi olayı kalkacaktır. Sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun çalışmasını, değerlendirmelerini yapıp adımımızı da ona göre inşallah atacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak