Ana Sayfa Türkiye İstanbul Depremi Tahmin Edildi mi? Son Dakika!

İstanbul Depremi Tahmin Edildi mi? Son Dakika!

istanbul depremi

İstanbul Depremi Tahmin Edildi mi?

Vatandaşların büyük bir panik ve korkuya kapılmasına sebep olan 5,9 büyüklüğündeki İstanbul depremi, vatandaşların evlerinden çıkmasına sebep oldu. Ancak bu sırada sosyal medyada sabah saatlerinde twitter üzerinden dünya üzerinde meydana gelen yer hareketleriyle ilgili bilgiler paylaşan Ditrianum adlı twitter hesabının depremden yaklaşık olarak yaptığı paylaşım sosyal medya kullanıcılarını şoka uğrattı.

 

Hesaptan yapılan paylaşımda sismik hareketlerin 6 ila 7 büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceğine dikkat çekildi. Ancak Ditrianum Türkiye adlı hesaptan yapılan paylaşımlarda bilgilerin deneysel olduğu belirtildi yani bilgilerin kesin bir gerçekliği yok. Twitin atıldığı saatin üzerinden bir saat geçmesinin ardından 5.9 büyüklüğünde olanİstanbul depremi meydana geldi.

İkinci Bir Deprem Uyarısı!

İstanbul depremi sonrası hesaptan yapılan ikinci bir paylaşım ise sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Hesabın deprem sonrası attığı twitte 6 ile 7 büyüklüğünde bir depremin daha meydana gelmesinin olası olduğu belirtildi. Ayrıca paylaşımda depremin bugün ile yarın olmasının muhtemel olduğu ifade edildi. Ancak depremin nerede ve ne zaman olacağı bilgisi paylaşılmadı.

İstanbul’da Yarın Okullar Tatil mi?

Depreme Dayanıklı Evler!

Mansur Yavaş’ın Makam Koltuğu Görenleri Şaşırttı!