Ana Sayfa Gündem İSPARK’a Zam Açıklaması İmamoğlu’ndan Geldi

İSPARK’a Zam Açıklaması İmamoğlu’ndan Geldi

ispark'a zam

Gün içinde internette aratılan gündem maddelerinden biri de İSPARK’a Zam Yapıldı mı? oldu. Peki İSPARK’a gerçekten zam yapıldı mı? İşte Ekrem İmamoğlu’ndan İSPARK’ Açıklaması…

İSPARK’a Zam Açıklaması Ekrem İmamoğlundan Geldi

İstanbul’da İSPARK’a  zam geldi. Tüm otoparklara ortalama olarak yüzde %40 zam geldiği konuşulurken bazı bölgelerde ise fiyat artışı daha da tırmanıyor. İmamoğlu açıklamasında, “Bu zam değil. Finansal düzenleme ile ilgili bir çalışma. Bir zam çalışması elbette olacaktır. Şu an itibariyle yoktur. Sistem hatasıyla ilgili bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Bununla ilgili varsa vatandaşların fazla tahsilatları iade edilecektir.” dedi. İmamoğlu’nun açıklamalarına rağmen İstanbul’da zamlı yeni tarife uygulanıyor.

“ZAM DEĞİL FİNANSAL DÜZENLEME”

İSPARK’a zam konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu zam değil. Finansal düzenleme ile ilgili bir çalışma. 6 aylık bilançoda 18 milyon zararı var. 60 binin üzerinde ücretsiz yararlanan araç var.” dedi.

İSPARK İÇİN ZAM DEĞİL SİSTEM HATASI

Zammın sistem hatasından kaynaklandığını söyleyen İmamoğlu, “Burada yanlış bir sistem hatası var. Seçimde bangır bangır kar ediyor zarar etmiyor denen kurumun teslim aldığımız gün itibarıyla 6 aylık bilançoda 18 milyon zararı var. İSPARK niye zarar etsin? Biz bununla uğraşıyoruz. İSPARK’a benim katıldığım 4 saatlik bir toplantı yaptık. 60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç var. Bu nedir? Derhal talimat verdim. Altını çiziyorum ücretsiz ve indirimli. Biliyorum ki büyük bir azalma olacak. İkincisi elden ücret. Hangi çağda yaşıyoruz. Burada bir sorun var. Kaçak var. Ekim itibarıyla kredi ve İstanbul kart uygulamalı tahsilat sistemi başlatacağız. Geçici bir dönem bu teşvik edilmesi için kredi kartına indirimli ödeyeceksiniz. Bunun gibi kararlar aldık. Sistemin işlemediği bazı otoparklar var. Bunlarla ilgili düzenlemeler başlatacağız. Bu tümüyle bir finansal verimlilik çalışması.” dedi.

Kaynak:Sözcü

 

İBB’dem İspark ve İsbike’ye Büyük Oranda Zam