Ana Sayfa Seyahat Eşsiz Yer Şekilleri, Yanardağları ve Gölleriyle Bir Doğa Harikası: Nikaragua

Eşsiz Yer Şekilleri, Yanardağları ve Gölleriyle Bir Doğa Harikası: Nikaragua

Çoğumuzun hayatında isminizi hiç duymadığımız bir doğa harikası:Nikaragua.Orta Amerika ülkesi Nikaragua, dizginlenmemiş doğası, egzotik vahşi hayatı, muhteşem manzaraları ve yanardağları ile tanınır. İşte bu güzel ülke ile ilgili büyüleyici gerçeklerin bazıları.

Orta Amerika’nın En Büyük Gölü Nikaragua’da

Nikaragua Gölü, Nikaragua’da bulunan tektonik kökenli bir tatlı su gölüdür. 8264 kilometrekarelik bir alana sahip alan göl, Orta Amerika’nın en büyük gölü ve kapladığı alana göre dünyanın en büyük 19. gölüdür. Bu kadar büyük bir alan kaplamasına rağmen en derin noktası 26 metre derinliktedir. San Juan Nehri gölü Karayip Denizine dökerek göle adeta özgürlük kazandırır. Bir diğer şaşırtıcı özelliği ise Nikaragu Gölü bir tatlı su gölü olmasına rağmen köpekbalılarınna, tarponlara ve testere balıklarına ev sahipliği yapar. Nikaragua Gölü’nün bir diğer dikkat çekici özelliği ise 400’den fazla volkanik adayı içinde barındırır.

Nikaragua Maceracı Gezginler İçin Harika Olanaklar Sunuyor

Nikaragu’nın el değmemis doğal güzellikleri, extrem sporlar için ve açık hava etkinlikleri için harika bir ortam sunuyor. Nikaragua’da yağmur ormanları boyunca yürüyebilir ya da Mombacho Volkanına çıkabilirsiniz.

İsimsiz Sokaklar

Bunu daha önce hiçbir ülkede veya şehirde duyduğunuzu sanmıyoruz. Kulağa garip gelse de ülkenin kendine özgü bir adreslendirme sistemi var aslında sistem de denilemez bu duruma. Yerlilere adres sorduğunuzda başladığınız yerdeki konumunuza göre hepsi aynı şekilde adres tarifi yapacaklardır. Tanınan kiliseler, oteller, okullar vb. referans noktaları olarak kullanılmaya başlanmıs ve günümüze kadar böyle gelmiştir. Bu yönleri tarif ederken numara veya sokak adı kullanılmaz.

İnanılmaz Doğal Güzelliklere Sahip

Volkanik özellikleri, tatlı su ve deniz yaşam alanları, tropik yağmur ormanları, mangrovların da içinde bulunduğu çeşitli ve güzel manzaralar, Nikaragu’yı macera severler ve gezginler için bir cennet haline getirir. Nikaragua’nın çeşitli yaşam alanlarında 170 kuş türü de dahil olmak üzere çok çeşitli türler bulunur.