Ana Sayfa Türkiye Ankara Abonman Kart Nasıl Alınır? Ankara Abonman Kart Nereden Alınır?

Ankara Abonman Kart Nasıl Alınır? Ankara Abonman Kart Nereden Alınır?

Ankara EGO Abonman Kart

Ankara Abonman Kart Nasıl Alınır? Abonman Kart Nasıl Alınır Ankara? Ankara Abonman Kart Nereden Alınır?

Seçildiği günden bu yana polemiklere karışmadan, Ankara halkının sevgisini ve saygısını kazanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere bir müjde daha verdi. İlk olarak öğrenci evlerine suyun yüzde 50 indirimli olarak dağıtılmasını sağlayan Mansur Yavaş, şimdi bir başka sevindirici haberi öğrencilerle paylaştı. Paylaşılan bilgileye göre EGO Aylık İndirimli Kart Dönemi önümüzdeki günlerde başlayacak. EGO Abonman Kart’ın Çıkmasıyla Öğrenciler Google’da “Ankara Abonman Kart Nasıl Alınır?”, “Ankara Abonman Kart Ne Zaman Çıkacak?”, “Ankara Abonman Kart Nasıl Alınır?” “Ankara Abonman Kart Nereden Alınır?” “Abonman Kart Nasıl Alınır Ankara?” gibi sorularını sormaya başladı. Bizde bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve öğrendik. Gelin hep birlikte soruların yanıtlarına göz atalım.

Ankara Aylık Abonman Kart Nedir? Aylık Abonman Kart Ne Kadar? Abonman Kart Nasıl Alınır?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın verdiği müjdeyle birlikte Ankara’da öğrenciler için “EGO Aylık Abonman Kart” dönemi başlıyor. Haberin vatandaşlara duyurulmasıyla birlikte, vatandaşın aklına birçok soru gelmeye başladı. Peki Ego Aylık Abonman Kart Nedir? Mansur Yavaş’ın duyurduğuna göre sadece öğrenciler için geçerli olacak sistem öğrenciler için 200 binişlik ulaşım ücretini 60 liraya düşürüyor. Buna göre 1,75 olan öğrenci ulaşım ücreti, uygulanacak yeni sistemle birlikte daha uygun ve ucuz bir hale geliyor. Ayda 200 kez otobüs veya metro kullanan bir öğrenci basit bir hesapla 290 lira kar edecek duruma geliyor.

Ankara Abonman Kart Ne Zaman Çıkacak? Abonman Kart Nereden Alınır Ankara Abonman Kartı

Ankara Abonman Kart Ne Zaman Çıkacak? Belediyenin internet sitesinden kamuoyuyla paylaştığı bilgiye göre Ankara Abonman kart 20 Ekim tarihinden itibaren Ankara halkının kullanımına sunulacak. Ankara Abonman Kart Ne Zaman Çıkacak? Belediye’nin paylaştığı bilgiler şu şekilde. 

Ankara Abonman Kart Nereden Alınır Ankara Yaklaşık 250 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 250 bin öğrencinin kartına uygulanacak Aylık Abonman uygulamasına ilk olarak;

-Kart İşlem Merkezleri (Kızılay, Akköprü, Dikimevi, Beşevler ve EGO Genel Müdürlüğü)
ile kent genelinde bulunan 197 kiosk cihazında 20 Ekim 2019,

-436 adet bayi ve 30 ANKARAKART gişesinde 1 Kasım 2019 tarihinde,

-On-line başvurularda ise 15 Kasım 2019

tarihi itibariyle geçilecek.

Ankara Metrosunda X-Ray ve Metal Kapı Dedektörüleri Kullanılmaya Başlandı

Ankara EGO Abonman Kart Nereden Alınır? Öğrenci Kartından Abonman Karta Geçiş Nasıl Olacak?

Ankara Abonman Kart Nereden Alınır? Açıklanan bilgilere göre yoğunluğu önlemek amacıyla Ego Aylık Abonman Kart yükleme işlemlerini öğrenciler için kolaylaştırdığını belirten büyükşehir belediyesi, öğrencilerin kiokslarda (smart banko veya mini bankolar) 20 Ekim’den itibaren yükleme yapabileceğini belirtti. Kart işlem merkezlerinde ise alt yapı işlemlerinin tamamlanmasını bekleyen yetkililer, işlemler tamamlanıncaya kadar öğrenciler,

TC Kimlik numaralarının son hanesine göre aşağıda belirtilen tarihlerde yükleme yapabilecek:

TC Kimlik Numaraları sıfır (0) ile biten öğrenciler 21-22 Ekim,

-TC Kimlik Numaraları iki (2) ile biten öğrenciler 23-24 Ekim,

-TC Kimlik Numaraları dört (4) ile biten öğrenciler 25-26 Ekim,

-TC Kimlik Numaraları altı (6) ile biten öğrenciler 27-28 Ekim,

-TC Kimlik Numaraları sekiz (8) ile biten öğrenciler 30-31 Ekim,

How I Met Your Mother Geri mi Dönüyor?

Ankara EGO Abonman Kart Kimler İçin Geçerli? 

“Aylık Abonman İndirimli Kart” uygulamasından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu sistemine kayıtlı olan 27 yaş ve altı öğrenciler yararlanabilecek. Aylık Abonman ANKARA KARTI’na bakiye yüklemede olduğu gibi aynı anda aylık 60 TL karşılığında 200 binişlik (biniş birim adedi 0,30 kuruş) abonman kontör hakkı yüklenecek. Mevcut İndirimli Öğrenci ANKARA KART’ı olanlar bu kartı aynı zamanda aylık abonman öğrenci kartı olarak da kullanılabilecek. Sistem önceliği 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartına verecek. 200 binişlik kullanım hakkının bitmesi halinde mevcut indirimli öğrenci ANKARA KART ya da aylık abonman ANKARA KART devreye girecek.

EGO Abonman Kart Aktarma Var mı? Aktarma Nasıl Olacak?

Ankara Abonman Kart’ta aktarma var mı? EGO Abonman Kart’ta aktarma ücreti alınacak mı? Belediyeden ulaştığımız bilgilere göre EGO Abonman öğrenci kartında aynı otobüs hattı ve istasyonda öğrenciye birinci ve ikinci biniş arasında 30 dakika süre verilecek. 30 dakika içinde ikinci biniş yapılırsa abonman uygulaması kullanılamayacak. Yani siz Ulus’tan otobüse bindiniz ve Kızılay’da indiniz, ikinci bir otobüse yarım saat içerisinde binip kartınızı basarsanız EGO Abonman Kart Uygulamasından yararlanamayacaksınız. 

EGO Abonman Kart Hangi Araçlarda Kullanılacak?

EGO Aylık Abonman İndirimli kart Özel Halk Otobüsleri hariç sadece EGO Otobüslerinde, Metro, ANKARAY ve Teleferikte geçerli olacak. Yani Ankara Abonman Kart Özel Halk Otobüsleri için kullanılamayacak.

Kaynak

Mansur Yavaş’ın Makam Koltuğu Görenleri Şaşırttı

Vücudunuz Aslında Kaç Yaşında? Vücudunuz 7 Yılda Bir Kendini Yeniler mi?

Neredeyse Güneş’e Dokunacak Parker Güneş Sondası’ndan Görüntüler