Ana Sayfa Gündem Dünya Halleri’nden Veda Yazısı!

Dünya Halleri’nden Veda Yazısı!

logo dünya halleri

Dünya Halleri Yayın Hayatına Son Verdi

2 Kasım 2014 Tarihinde M. Serdar Kuzuloğlu tarafından kurulan Dünya Halleri internet macerasını 6 Ağustos 2018’de noktaladı. Okuyucularına bir Hoşçakalın yazısıyla veda eden Dünya Halleri’nin sevenleri bu duruma bir hayli üzüldü.

Yaklaşık 5 yıldır internet üzerinden yayın yapan Dünya Halleri bu süre zarfında, 6 bin 363 haber, 249 haftalık özet, 59 spor özeti ve 59 pazarlama iletişimi özeti yayınladı. Dünya gündeminde bulunan bir çok olaya, teknolojik trendleri, uzayda olup biteni, sanattan kripto paraya kadar olan biten her şeyi okuyucularına aktardı. Büyük bir titizlikle çalıştıklarını belirten Kuzuloğlu yazısında; Dünya Halleri’nin yayın hayatı boyunca reklamsız bir politika izlediğine de değindi.

Ayrıca kurulduğu günden bu yana istediği hedef kitleye ulaşamayan Dünya Halleri günlük 30-40 bin ziyaretçinin hayallerine ulaşmaya yetmediğini, bu sayının ülke nüfusuna kıyasla çok az olduğu belirtildi.

Dünya Halleri’ni diğer içerik sayfalarından ayıran bir çok özelliği de vardı. Kullanıcıları boğmayan, rahatsız etmeyen reklam ve sponsurluk politikası, click bait yapmamaları ki bu son günlerde bir çok sosyal medya kullanıcısının canını sıkan bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Mükemmel bir titizlikle kullandıkları her kaynağı yazının sonunda belirtmeleri, pek çok eşdeğer içerik sayfasıın aksine foto galerilerle insanlara çile çektirmemeleri okuyucuların Dünya Halleri’ne olan sevgisinin artmasına neden olan özelliklerdi.

Bizim de severek takip ettiğimiz Dünya Halleri’ne bugüne kadar göstermiş oldukları özenden teşekkür ederiz. Dünya Halleri’nin kurucusu olan Serdar Kuzuloğlu’nun da söylediği gibi “Başka bir heveste yeniden karşılaşmak dileğiyle”.

Kaynak:Dünya Halleri