Ana Sayfa Dünya Chadwick Boseman Öldü mü Chadwick Boseman Kimdir?

Chadwick Boseman Öldü mü Chadwick Boseman Kimdir?

chadwick boseman oldu mu

Chadwick Boseman Öldü mü? Chadwick Boseman Kimdir?

Chadwick Boseman Öldü mü? Chadwick Boseman Kimdir? Amerikalı aktör Chadwick boseman bugün hayata gözlerini yumdu. Peki Chadwick Boseman Kimdir? Chadwick Boseman Neden Öldü?

Ünlü aktörün Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre 4 yıldır kolon kanseriyle mücadele eden oyuncu sabaha doğru hayata veda etti. Ölümüyle birlikte hayranlarını yasa boğan ünlü oyuncunun hayatına gelin birlikte göz atalım.

Chack Boseman Neden Öldü? Oyuncunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Chadwick Boseman 4 yıldır kolan kanseriyle mücade ediyormuş. Hastalığının çoğu kişi tarafından bilinmemesi sebebiyle oyuncunun sevenleri de bir hayli üzülmüş durumda.

Chadwick Boseman kaç yaşında öldü. 29 kasım 1976’da doğan Boseman 43 yaşında hayata veda etti. Amerika’da Güney Carolina’da doğan Boseman Afro-amerikan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi hemşire olan Boseman’ın babası ise tekstil fabrikasında döşemecilik işini yöneriyordu. 1995 yılında T.L. Hanna Lisesi’nden mezun oldu. Ardından il oyunu olan Crossroads’u ortaya yazdı. Bu oyunu bir sınıf arkadaşı vurularak öldükten sonra okul sahneledi.

Liseden sonra Washington D.C.’de bulunan Howard Üniversitesine gitti ve yönetmenlik alanında Güzel Sanatlar Lisansı’na sahip olarak okuldan mezun oldu.

Kariyerinin başlangıç döneminde Brooklyn’e taşındı ve hayatına orda devam etti. Ardından oyunculuk kariyeri için Los Angeles’a taşınmak durumunda kaldı.

Chadwick Boseman Neden Öldü?

Chadwick Boseman evli olmasının yanı sıra bir vejetaryendi. 4 yıl boyunca kalın bağırsak kanseri tedavisi alan Boseman 28 Ağustos 2020’de öldü. Oyuncuyu hayranları genellikle Plack Panther karakteriyle tanımaktadır.

Chadwick Boseman Filmleri

YearTitle
2008The Express: The Ernie Davis Story
2012The Kill Hole
201342
2014Draft Day
Get on UpJames Brown
2016Gods of Egypt
Captain America: Civil WarT’Challa / Black Panther
Message from the KingJacob King
2017Marshall
2018Black Panther
Avengers: Infinity WarAnthony & Joe Russo
2019Avengers: Endgame
21 BridgesAndre Davis
2020Da 5 Bloods
TBAMa Rainey’s Black Bottom dagger

Kaynak: Vikipedi

Daha fazla haber için callsedon.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!