Ana Sayfa Türkiye Ceren Damar Şenel’in Katilinden Kan Donduran İfade

Ceren Damar Şenel’in Katilinden Kan Donduran İfade

ceren damar şenel

Ceren Damar Şenel i öldüren katil ifadesini değiştirdi

Akademisyen Ceren Damar Şenel’in katili, 4 ay önce verdiği ifadeyi değiştirdi. Katil ifadesinde “Hocalık vasfını kullanarak beni istismar etti, cinsel olarak benden yararlanmak istedi” ifadelerini kullandı.

Katil Hasan İsmail Hikmet, yaptığı savunmada ifadesini değiştirdi. Katin Hasan İsmail Hikmet, Ceren Damar Şenel ile aralarında bir ilişki oldunu ve Akademisyen Damar’ın ilişkinin sonlanmasını istemediği için kopya çektiği sebebiyle Hasan İsmail Hikmet hakkında işlem uyguladığını iddia etti.

Bundan 4 ay önce katil Hasan İsmail Hikmet, verdiği ilk ifadesinde, kopya çekerken Ceren Damar Şenel tarafından yakalandığını ve kendisi hakkında işlem başlatıldığı için cinayeti işlediğini belirtti. Cinayeti işlemesinin nedeni bunun ilk yakalanması olmadığı ve 2. kez yakalandığı için okuldan atılmasının söz konusu olması cinayeti işleme sebepleri arasında gösterildi.

Kurtulma Çabası

Katil Hikmet’in cinayetin üzerinden 4 ay sonra ifadesini değiştirmesini değerlendiren hukukçuların belirttiğine göre “Bu tarz bir ifade değişikliği, birçok kadın cinayeti davasında faillerin başvurduğu kurtulması çabası yöntemlerinden biridir. Mahkemelerin erkek faillere kolayca uyguladığı haksız tahrik indirimden faydalanması sebebiyle başvurdukları bir kurtulma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. “

Neler Olmuştu?

Ankara’da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi öğrencisi Hasan İsmail H., odasında tartıştığı araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i önce bıçakladı, ardından tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Şenel, sağlık ekiplerinin müdahalesine karşın kurtarılamadı. Polis, kaçan Hasan İsmail Hikmet’i kısa sürede yakalayıp, gözaltına aldı. Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet, iddiaya göre asistan hoca olarak derslerine giren araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’in akşam saatlerinde fakülte binasındaki odasına gitti. Hasan İsmail Hikmet, burada tartıştığı Ceren Damar Şenel’i önce bıçakladı, ardından belinden çıkardığı tabancayla vurdu.

Kaynak

Kaynak

 

Mansur Yavaş’ın Makam Koltuğu Görenleri Şaşırttı