Ana Sayfa Şehirde Ne Var? Bir Delinin Hatıra Defteri Seyirci Karşısına Çıkıyor

Bir Delinin Hatıra Defteri Seyirci Karşısına Çıkıyor

bir delinin hatıra defteri

Tek Kişilik Dev Oyun:Bir Delinin Hatıra Defteri

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un aynı adlı kitabından Cem Emüler’in uyarladığı ve yönetmenliğini yaptığı oyun Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem oyunculuğuyla seyirci karşısına çıkıyor.. Bugüne kadar yüzlerce kez Bir Delinin Hatıra Defteri ile seyirci karşısına çıkan Beşikçioğlu; oyunu yüzlerce kez oynamasına rağmen hiç sıkılmadığı aksine her oyunda seyirci karşısına çıkmaktan daha çok keyif aldığını belirtiyor. Oyun izlemeye gelen seyircilerden tam not almaya devam ediyor.

Hikaye Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenir. Günlük formatında yazılan hikaye, baş kahraman Popriçin’in deliliğe doğru gidişini anlatır. Yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksenti ivanoviç Popçirin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

Tarihler ve Yerler

24 Eylül Salı 2019:Sümerler Açıkhava Tiyatrosu Hatay                25 Eylül Çarşamba 2019:GAÜN Mavera KSM – Açıkhava Sahnesi    26 Eylül 2019 Perşembe:Urfa City AVM                                      3 Ekim 2019 Perşembe:Denizli Açıkhava                                      21 Ekim 2019 Pazartesi:İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu        26 Ekim 2019 Cumartesi:Bostancı Gösteri Merkezi

Biletleri Biletix Üzerinden Temin Edebilirsiniz

 

Fazıl Say Ankara’da!