Ana Sayfa Bilgisayar Oyunları Age of Empires II 4K Olarak Kasım’da Geliyor

Age of Empires II 4K Olarak Kasım’da Geliyor

Age of empires ıı

Age Of Empires II’nin 20. yılını kutlayan Microsoft, oyunun kesin sürümü olan Age of Empires II 4K, Windows PC’ler için 14 Kasım’da piyasayaca sürüleceğini duyurdu. Xbox’ın sahibi dün Almanya’daki Gamescom 2019 etkinliğinde duyuru yaptı. Oyunun başlangıçta Ekim’de yayınlanması için planlanmıştı dedi.

Popüler gerçek zamanlı strateji oyununun güncellenmiş yeni sürümünde dört yeni medeniyet, üç yeni düzen ve 4K HD grafik desteği de yer alacak. Age of Empires piyasaya sürüldüğünde Microsoft Mağazasıi PC için Xbox Games Pass ve Steam’de de mevcut olacak.

Ayrıca şirket, söz konusu platformlarda 19.99 $ karşılığında geçen yıl yayınlanan orijinal Age of Empires:Definitive Edition’ı da kullanıma sunacak. Ayrıca Age of Empires Definitive Edition 4K, Windows 10 ile Steam platformları arasında, platformlar arası oyun için destek sağlıyor. Bu nedenle oyunu Windows Mağazası oyun kütüphanenizde kullanıyorsanız, mevcut oyun tasarruflarınız, ilerlemenizi ve hala açık olan başarılarınızı barındıracak ücretsiz ve yeni bir istemci indirmeniz gerekiyor. Ancak oyunda bulunan ELO derecelendirmeleri ve kısmen tamamlanan başarılardaki ilerleme gibi bazı noktalar platformlar arasında aktarılamayacak.

Bunun anlamı ise, eski istemci artık mağazada mevcut değil ve güncellenen oyunu satın alan her kullanıcı yeni istemciyi otomatik olarak indirip kullanacak.

Age of Empires II Yayınlanma Tarih

Orijinal Age of Empires II, ilk defa piyasaya 1999 da ortaya çıktı ve bunu 2013’de Steam’de yayınlanan HD versiyonu izledi. Yeni versiyonu olan Age of Empires II 4K ise önümüzdeki günlerde gamerların beğenisine sunulacak.

Kaynak

Teknolojide Bugün Neler Oldu?