Ana Sayfa Teknoloji En Pahalı Alan Adı Ne Kadara Satıldı?

En Pahalı Alan Adı Ne Kadara Satıldı?

alan adı ve domain

Dünya’nın En Pahala Alan Adı Hangisidir

Hepimizin bildiği gibi her web sitesi bir alan adına diğer bir deyişle domain’e ihtiyaç duyar. Çoğu insan günümüzde hala alan adının önemli olduğunu düşünüyor ve bu konuda yanıldıklarını söylemek ise büyük bir hata olur. Bazı insanlar “premium” bir alan adı elde etmenin hala önemli bir yatırım olduğuna inanıyor. Fakat öyle alan adları farki fiyatlarını telefon veya bilgisayar ekranında görmek bile dudaklarınızı uçuklatabilir. Gelin bu alan adlarına hep beraber bakalım. İlk olarak gezegenin en pahalı alan adı olan lasvegas.com’a bakacağız.

lasvegas.com 90 Milyon Dolara Satıldı

Evet yukarıda yazan fiyatı yanlış duymadınız lasvegas.com alan adı tam 90 milyon dolara satıldı, tabi bu miktar birkaç yıl içinde ödendi. Buna ek olarak ise satın alan tarafın sözleşmeyi feshetmesi yasaklandı. Anlaşma, 2005 yılında Stephens Media tarafından yapıldı.

carınsurance.com 49 Milyon 700 Bin Dolara Satıldı

2010 yılında QuinStreet, carinsurance.com’u 49.7 milyon dolara satın aldı. Bu internet tarihinin 2. en pahalı alan adı olarak tarihe geçti. QuinStreet, Foster City, California merkezli halka açık bir pazarlama şirketidir. Carinsurnace.com’a sahip olmadan önce, QuinStreet, sigorta alanındaki diğer alan adlarını çoktan satın almıştı. QuinStreet, insure.com için alan adını ve web sitesini 16 milyon dolara, 2010’da ise 35 milyon dolara insurance.com’u satın aldı.

3. En Pahalı Alan Adı ise insurance.com 35.6 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Bununla ilgili bilgiyi bir üstte bulunan maddede yazmıştık . 🙂

privatejet.com 30 Milyon 180 Bin Dolara Satıldı

Privatejet.com alan adı, önde gelen bir fikri mülkiyet şirketi olan Don’t Look Media.com’dan Nations Luxury Transportation LLC’ye satıldı. Seyahat hizmetleri sunan Nations Luxury Transportation LLC, alan adını 30.18 milyon dolara yeni web sitelerinde kullanmak amacıyla satın aldı. Alan adı nakit ve hisse senedi olarak alındı. Uzmanlar bu nedenle bu satışın, şimdiye kadar yapılmış en büyük saf satış olduğuna inanılıyor.

voice.com 30 Milyon Dolar!

voice.com çok yakın bir zamanda, yaklaşık 2 ay önce, 18 Haziran2019’da yeni blockchain soydal medya platformları için block.one’a satıldı. Alan adı asıl olarak 1989’da kurulan ve iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan bir şirket olan MicroStrategy Incorporated’e aitti. Block.one 2017 yılında kuruldu ve sosyal medyayi yeniden dizayn etmeyi amaçlıyor.

internet.com 18 Milyon Dolara Satın Alındı

QuinStreet 2009’da yapılan bu satışla yine en büyük alan adı şatışlarından birini yaptı ve internet.com 18 milyon dolara satılmış oldu. Ancak bu satışın içeri bir çok alan adını da beraberinde getiriyordu.

360.com 17 Milyon Dolara Vodofone Tarafından Satıldı

Çin merkezli, internet güvenlik şirketi olan Qihoo360 Technology, 360.com’u 17 milyon dolara satın aldı. Alan adını 2015 yılında Avrupa’da faaliyet gösteren Vodofone’dan satın aldılar.

Kaynak

Windows 10 İçin Güncelleme Uyarısı Yapıldı